Šesť tipov na rýchle zotavenie z chrípky

Šesť tipov na rýchle zotavenie z chrípky


1. Zostaňte doma
Vaše telo potrebuje čas a energiu na boj proti chrípkovému vírusu, čo znamená, že vaša každodenná rutina by mala byť obmedzená. Nechoďte do práce alebo školy až kým sa nezačnete cítiť lepšie.

nenmoc

Okrem toho, že vám pobyt doma poskytne skoršie zotavenie, taktiež zabraňuje šíreniu chrípky na iných ľudí vo vašej komunite alebo na pracovisku. Chrípka môže byť nebezpečná pre starších dospelých a malé deti, preto je dôležité, aby ste sa vyhli kontaktu s ostatnými, kým ste nakazení.

2. Hydratujte vaše telo
Jedným z príznakov chrípky je vysoká horúčka, ktorá môže viesť k poteniu. Môžete sa tiež stretnúť so záchvatmi zvracania alebo hnačkami. Vaše telo potrebuje veľa tekutín na nahradenie stratených tekutín a ešte viac na to, aby prekonali infekciu.
Voda je najlepšia, ale môžete tiež piť bylinné čaje alebo čaj s medom. Tieto môžu mať utišujúci účinok a zároveň udržiavať hydratáciu. Dve veci, ktorými by ste sa mali vždy vyhnúť, sú alkohol a kofeín.

3. Spite čo najviac
Spánok je najlepší liek na vaše telo pri boji proti chrípke. Sledovanie televízora stočení na gauči nie je zlý nápad, ale nemali by ste však sledovať svoju obľúbenú show po celú noc.
Choďte spať skôr ako zvyčajne. Môžete tiež spať  počas dňa, aby malo vaše telo viac času na zotavenie. Oddych a spánok taktiež znižuje riziko závažných chrípkových komplikácií, ako je zápal pľúc.

teploměr

4. Uľahčite dýchanie
Môže byť ťažké spať s upchatým nosom a kašľom. Skúste tieto tipy na ľahšie dýchanie a majte lepší nočný spánok:
·         Použite extra vankúš na podopretie hlavy a uvoľnenie sínusového tlaku
·         Spávajte v miestnosti s zvlhčovačom
·         Pred spaním si urobte horúci kúpeľ alebo si doprajte horúcu sprchu

5. Jedzte zdravé potraviny
Môžete sa pokúsiť utopiť svoj smútok v miske zmrzliny a vrecku zemiakových lupienkov, ale vaše telo potrebuje lepšiu výživu, aby sa zotavilo z chrípky. Čerstvé ovocie a zelenina poskytujú dôležité vitamíny, minerály a antioxidanty, ktoré posilňujú imunitný systém, pretože bojuje proti vírusu. Možno nemáte veľa chuti do jedla, ale je stále dôležité jesť pravidelne, aby ste si udržali silu.

6. Pridajte vlhkosť do vzduchu
Suchý vzduch môže zhoršiť vaše príznaky. Zvlhčovač dodáva do ovzdušia vlhkosť a môže pomôcť uvoľniť preťaženie.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup