Študuj a pracuj zároveň!

Študuj a pracuj zároveň!


Brigáduj.  Najlepšie by bolo, ak by si mal možnosť brigádovať v oblasti, v ktorej sa vzdelávaš. Lenže pri niektorých budúcich profesiách, ako sú napríklad právnik, lekár, učiteľ a podobne, to bohužiaľ možné nie je. Nezúfaj však! Brigádu si môžeš nájsť kdekoľvek a akúkoľvek. Aj keby si na začiatku iba dokladal tovar alebo roznášal letáky, nebuď z toho smutný. Ber to ako príležitosť konečne si zarobiť peniaze a neskôr, keď doštuduješ, plne sa budeš venovať svojej profesii.

mince

Platená stáž.Existuje síce aj dobrovoľná stáž, ktorá slúži ako veľmi vhodná alternatíva ku praxi. Je však neplatená, čo by tebe asi nevyhovovalo. Skúsenosti môžeš predsa nazbierať aj na stáži, ktorá je platená. Možno ju bude ťažšie získať a budeš sa musieť veľmi snažiť, ale dajú sa na nej zarobiť slušné peniaze, ktoré si môžeš odkladať do budúcna. Zároveň sa bude krásne vynímať v tvojom životopise, čo je ďalšie plus pre tvoju budúcu kariéru.

Ak si veľmi priebojný tip a chceš skúsiť niečo iné ako brigádu a stáže, skús biznis. Nie je jednoduché uskutočniť niečo takéto a stojí za tým veľa driny. Avšak ak sa nebojíš, ideš si tvrdohlavo za svojím, si ambiciózny a vynaliezavý, toto bude to pravé pre teba. Dnes existuje množstvo príležitostí, ako sa k tomu dostať. Zo začiatku možno budeš musieť pracovať v nejakej firme a niečomu sa priučiť, ale nezúfaj, všetko raz príde. Časom sa na to isto budeš pozerať s nadhľadom a z inej perspektívy a koniec koncov, nikdy nie je na škodu poznať ľudí s bohatými skúsenosťami, ktorí ti aj neskôr môžu pomôcť.

brigáda

Pevne veríme, že si nájdeš svoj spôsob, akým zarobiť. Existuje ich mnoho, je len na tebe, ktorý sa ti bude páčiť a ktorou cestou sa rozhodneš ísť. Určite ale nezabúdaj, že bez práce nie sú koláče, ale na druhej strane štúdium je pre tvoju kariéru dôležitejšie. Ak by práca už veľmi škodila učeniu, veríme, že sa rozhodneš správne a že si vyberieš tú cestu, ktorá je pre tvoju budúcnosť sľubnejšia. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup