Drobné mínusy nového produktu od poštovej banky

Možno ste v poslednej dobe zaregistrovali reklamu na 365 banku. Ide o produkt poštovej banky, takže ak chcete účet zadarmo, nemusíte sa obávať jeho založenia práve tu. Tento účet je prezentovaný ako možnosť pre mladých ľudí, alebo tých, ktorí myslia moderne. V skutočnosti by sme ho mohli takto naozaj označiť. Niektoré jeho „moderné“ vymoženosti, však fungujú trošku zvláštne.

platební karat
 
Vyberiete ale nevložíte
 
Prvým a asi najvážnejším problémom je vkladanie peňazí na účet. Ak obdržíte svoju kartu, môžete s ňou platiť, a to aj bezkontaktne. Peniaze si bez poplatku vyberiete priamo na pošte, alebo príslušných bankomatoch. Pripravte sa však na to, že ich nenájdete na každom rohu. Napríklad v Prešove, ktorý je tretím najväčším mestom na Slovensku, sa nachádzajú iba tri. V bankomatoch iných bánk síce peniaze môžete vyberať, avšak samozrejme za poplatok. Na váš účet môžu byť peniaze posielané a taktiež odosielané. Problém nastane až vtedy, ak by ste naňho chceli peniaze vložiť priamo na pošte. Tento úkon je totiž pri tomto účte nemožný. Svoje peniaze teda môžete vyberať, ale nie vkladať. Tento mínus vás môže poriadne naštvať napríklad vtedy, ak máte peniaze v hotovosti a potrebujete niečo zaplatiť prostredníctvom internetového bankovníctva.

euro
 
Aplikácia nefunguje na sto percent
 
Na rozdiel od klasických účtov, všetky úkony vykonávate pomocou aplikácie. Tú si v podstate musíte nainštalovať ešte pred samotným zriadením účtu. Všetko vybavovanie totiž prebieha cez ňu. Drobným problémom je to, že aplikácia nefunguje na sto percent. sem tam sa stane, že sa do nej jednoducho neprihlásite. Ak teda chcete v danom momente zistiť svoj zostatok na účte, môže vás táto drobnosť dosť nepríjemne prekvapiť.
 
Chybičky sa dajú odpustiť
 
Okrem týchto dvoch mínusov účet od 365 banky funguje štandardne. Na pošte si peniaze vyberiete bez problémov a aj platby v obchodoch nie sú žiadnym problémom. Ak si však na druhej strane vezmeme do úvahy, že vedenie účtu je zadarmo, tak tieto drobné nedostatky, môžeme poštovej banke odpustiť.