Kupujte iba overené značkové matrace.

Ak máte pocit, že váš starý matrac už doslúžil a potrebujete si zadovážiť nový a kvalitný matrac, je potrebné sa oboznámiť aspoň so základnými kritériami, ktoré vám pomôžu s kúpou novej podložky na spanie. Ak totiž prídete do obchodu s matracmi bez akýchkoľvek informácií, tak vám „skúsení“ predajcovia predajú aj nejaký nepredajný ležiak, s ktorým v budúcnosti nebudete veľmi spokojný. Úplne na začiatok postačí, aby ste sa zorientovali v základných parametroch matracov ako sú materiálové zloženie jadra, tvrdosť matracov a ich poťah.

kvalitný spánok

Podľa typu jadra matrace delíme na penové a pružinové. Penové matrace majú najviac rôznych druhov, keďže dnes existuje množstvo rôznych penových materiálov. Mnohé z nich sú už aj veľmi kvalitné. Podstatné je, aby ste sa vyhli lacným materiálom ako je napr. PUR pena. Pružinové matrace, hlavne tie taštičkové, sú dnes veľmi kvalitné a pomerne drahé, ktoré ponúkajú naozaj pre svojich užívateľov špičkové vlastnosti. Prevzdušnené jadro je vhodné pre alergikov, pričom taštičkové matrace sú jedny z najkvalitnejších ortopedických matracov.

značkový matrac

Najviac na novom matraci budete vnímať asi jeho tvrdosť. Výber vhodnej tvrdosti je veľmi dôležitý a závisí od vašich individuálnych preferencií alebo zdravotných požiadaviek. Odporúča sa vyskúšať v predajni niekoľko rôznych tvrdostí matracov, aby ste na vlastnej koži mohli porovnať, čo vám najviac vyhovuje. V posteli budete prichádzať do styku najviac s poťahom matraca. A preto je veľmi dôležité, aby poťahová látka bola príjemná na dotyk a najlepšie z prírodných materiálov. Samozrejme, mala by byť odnímateľná na zips, aby ste si poťah mohli pravidelne vyprať v práčke. A dôležitá rada na záver. Kupujte ak je to možné kvalitné značkové matrace. Oplatí sa radšej si trocha priplatiť, ale určite za pár eur navyše dostanete overenú kvalitu. Takýto matrac vám bude slúžiť dlhé roky v takmer nezmenenom stave.