Malý zázrak vo svete plastových obalov.

Často sa vo svojom živote stretávame s predmetmi, prítomnosť ktorých berieme ako úplnú samozrejmosť. No ak sa nad niektorými z týchto predmetov zamyslíme, tak musíme skonštatovať, že zhotoviteľ takéhoto „zlepšováku“ nám skutočne významne uľahčil život. K takýmto predmetom patrí napríklad všadeprítomný suchý zips, alebo nezriedka aj uzatvárateľné sáčky zip. Niektorí spoluobčania žijúci vo svete konšpirácií skalopevne veria, že nám tieto vymoženosti poslali mimozemské civilizácie, aby nám uľahčili život. No či už to boli mimozemšťania alebo pozemskí vynálezcovia, tak musíme uznať, že to sú fantastické nápady.

zip sáček

Taký uzatvárateľný sáčok je oveľa pevnejší ako obyčajné plastové vrecúška, takže sa len tak jednoducho neprederaví a nepoškodí. Preto sú tieto sáčky vhodné aj na balenie potravín, alebo na balenie predmetov, ktoré chceme uchrániť pred vonkajšou vlhkosťou, prípadne pred vzduchom. Túto vzduchotesnosť zip sáčkov umožňuje uzatvárateľná plastová lišta vo vrchnej časti sáčku, ktorá skutočne hermeticky uzavrie vnútorný priestor. Preto sú tieto sáčky často využívané na balenie rôznych sušených potravín alebo byliniek, ktoré si tak uchovávajú dlhú dobu svoje pôvodné vlastnosti.

uzavíratelné sáčky

Rovnako do nich môžeme vkladať drobné predmety, ktoré tak máme pokope pekne uzavreté. Takto si môžete uskladniť a prenášať drobné mince, matičky, skrutky, gombíky. Zip sáčky sú veľmi obľúbené u predajcov drobných predmetov ako sú napríklad železiarstva alebo galantérie. No existujú aj väčšie rozmery týchto praktických obalov, takže k dispozícii sú aj veľkosti na uskladnenie šatstva alebo aj dôležitých dokumentov, ktoré potrebujeme bezpečne odoslať alebo uskladniť. Pri zip sáčkoch slúžiacich na ochranu rôznych textílii a odevov sa používajú aj sáčky s pohyblivým posuvným jazdcom, ktorý umožňuje jednoduché a pohodlné niekoľkonásobné uzatváranie a otváranie.