Módne výstrelky – áno, či nie?

Móda a jej pôsobenie vo svete je veľmi rozšírené. Každé menšie dievča sa túži stať modelkou, ktorá by predvádzala rôzne známe značky a cestovala by po celom svete. Nosila by na sebe samé drahé oblečenie, rôzne vychytávky, kúsky, ktoré sa nikdy vo svete neopakujú, sú originálne. Keď však trošku vyrastie, tak z toho vyrastie, pretože sa jej dostanú do uší aj slová o módnom priemysle, ktorý nie je celkom ekologický a potom sú tu ešte správy o tom, že niektoré modelky jedávajú vatu s olejom, či podobné vychytávky, ktoré im napučia v bruchu a tak nie sú hladné. Veď je jasné, že musia byť chudé, pretože vlastne slúžia ako vešiak na veci, oblečenie, ktoré predvádzajú.chlapček v klobúku.jpg
 
Oplatí sa teda sledovať módu a riadiť sa podľa nej?
Móda je veľmi ošemetná záležitosť. Má svoje pre aj proti, ale mohli by sme to zhrnúť aj v nasledujúcich bodoch:

  1. Ak chcete sledovať módu a riadiť sa podľa nej, mali by sme mať na to dostatočný kapitál. Treba si nájsť minimálne nejakého sponzora, ktorý vás bude dotovať. Ak chcete nosiť aktuálnu módu, tak si budete musieť siahnuť hlbšie do vrecka ako pri bežnom oblečení a to vyžaduje ten kapitál. A tým, že znosené oblečenie budete predávať si veľmi dobrý imidž nevytvoríte. Na to si dajte poriadny pozor.
  2. Keď nechcete byť na smiech, tak sa skúste zaradiť do takej komunity, kde to bude ocenené. Nosiť totiž nejaké módne výstrelky na dediny odkiaľ pochádzate, by asi nebola vhodná voľba. Bežní ľudia k tomu nemávajú veľké pochopenie a preto sa im skôr zdáte čudne sa obliekajúci a nie ako módna ikona.
  3. Skúste sa inšpirovať nejakou známejšou osobnosťou pri tvorbe svojho outfitu. Nezáleží totiž na tom, že vy si nakúpite všetky módne veci, ale musíte ich vedieť aj nosiť a kombinovať. A to je riadne umenie. Ak aj máte vkus, treba si ho poriadne vycibriť trénovaním a prípadne aj poradou s niekým skúsenejším, kto vám povie, či ste si to dané oblečenie aj dobre zladili.

 džínsy a čínske tenisky.jpg
Móda sa dá chápať z rôznych uhlov a každému sa páči niečo iné. Ak ostanete samy sebou, potom nemusíte pozerať na módne ikony ako sa obliekajú. Vy sa oblečte tak, aby ste sa cítili dobre. Nech to nikdy netrčí, netlačí a nech sa cítite pohodlne.