Porovnanie prístreškov na auto

přístřešek

Auto je pre nás neoddeliteľnou súčasťou, pokiaľ často cestujeme do práce alebo ho využívame dennodenne na nákupy, prípadne vozíme deti. Práve preto by sme mali tiež zvážiť prístrešok na auto, ktorý ho dokáže ochrániť pred vplyvmi počasia a tiež mu zabezpečiť miesto. Prístrešok na auto vám ušetrí priestor a tiež môže nahradiť klasickú garáž. Dnes sa už moderné prístrešky na auto odlišujú svojou konštrukciou a materiálovým zložením.
přístřešek na auto

Zmeny stavby a konštrukcie

História prístreškov na auto je celkom pestrá. Kedysi boli veľmi populárne celodrevené alebo hlinené prístrešky, ktoré nepotrebovali žiadnu špeciálnu údržbu. Dnes sú už viac moderné hliníkové pergoly alebo prístrešky na auto, ktoré majú atypickú konštrukciu. Ako aj hovorí história prístreškov na auto, tak konštrukcia a stavba prístreškov sa vylepšila natoľko, že väčšina z nich je už bezúdržbová a môžete si ich pristaviť aj k nejakej časti domu.

Výber prístrešku s obmedzeným miestom

Veľa ľudí má problém s výberom, pretože nevedia prispôsobiť svoje návrhy, rozmery a predstavu k svojmu exteriéru. História prístreškov na auto je plná rôznych tvarov od tých klasických až k prístreškov, ktoré nemajú štandardnú stavbu. Prístrešok na auto, tak budete môcť prispôsobiť aj pre dve autá. Ak by ste teda potrebovali prístrešok na dve autá, ale nebudete mať dosť miesta, tak si ho budete môcť jednoducho postaviť k časti domu. Ušetríte tým miesto na samotnú stavbu a zároveň získate priestor na autá.
uklizené auto

Samotná stavba

Prístrešky na auto nie sú zložitou stavbou. S kvalitným a správnym materiálom si budete môcť prístrešok postaviť aj vy sami. Prípadne môžete o pomoc požiadať šikovnejšieho suseda. Na stavbu budete potrebovať betón, hranoly a trámy na upevnenie a materiál, ktorý bude hlavným stavebným prvkom celého domčeka, najčastejšie hliník alebo drevo. Pre mnohé záhrady ostáva stále populárny drevený prístrešok na auto, pretože prírodné materiály dokážu celý exteriér príjemne spestriť. Drevené profily si môžete tiež vybrať podľa druhu dreva.