Spôsoby, ako udržať muchy preč z domu

1. Zabite ich novinami
To je určite najjednoduchší spôsob, ako odohnať muchy preč, ale to nemusí byť najefektívnejšou technikou. Muchy sú odborníci v lietaní a niekedy to nemusí byť také jednoduché, ako si myslíte. Môžete použiť vetrák aby sa mucha k vám bližšie dostala a potom „bááác“.

moucha

2. Použite ventilátor
Ventilátor bude udržiavať cirkulujúci vzduch, aby odpudil muchy. To je najlepší spôsob, ako udržať muchy preč z vnútra. Avšak, ak sa muchy stali problémom na pláži alebo na kempingu, možno budete potrebovať prenosný ventilátor pre túto prácu.

3. Použite sprej proti nim
Spreje obsahujú insekticídy ako DEET alebo permetrin, ktoré odpudzujú všetky druhy hmyzu. Pri používaní takýchto rozprašovačov postupujte nasledovne:

myz

  • Nestriekajte do blízkosti detí alebo domácich zvierat. Všetky chemikálie uchovávajte mimo dosahu detí.
  • Počas striekania nechajte akvárium na ryby zakryté.
  • Pred striekaním zakryte všetky potraviny.
  • Po striekaní umyte kuchynské dosky a jedálenské priestory.
  • Tiež si umyte ruky po použití výrobku.

4. Rastlinné aromatické byliny
Ak sú muchy priťahované k vašej záhrade, môžete pestovať niektoré aromatické bylinky, ktoré ich odpudzujú. Medzi ne patrí bazalka, levanduľa, eukalyptus, citrónový balzam a tymian. Môžete dokonca rozdrviť niektoré z týchto bylín, aby uvoľnili svoju silnú vôňu v prostredí, ktoré bude prirodzene odpudzovať všetky druhy hmyzu.

muška

5. V kuchyni majte stále kúsok bazalky
To je skvelý spôsob, ako odpudzovať muchy z vašej kuchyne; funguje tiež na kliešte, komáre a ovocných muchách. Zaveste v kuchyni čerstvú bazalku; tiež rozdrvte niekoľko jeho listov aby uvoľnil arómu. Tým sa odpudzujú všetky druhy hmyzu. Uistite sa, že každý deň nahradíte toto odpudzovadlo iným.
Týchto jednoduchých spôsobov, ako udržať muchy preč, určite urobí trik. Je však tiež veľmi dôležité identifikovať ich zdroj potravy a najprv to objasniť – aby sa problém natrvalo vyriešil.