3 základné stavebné kamene úspešného e-shopu

Internetové obchody dnes zažívajú svoj BOOM, no a aktuálne asi tak trojnásobne väčší ako nejaký mesiac dozadu. Či už premýšľate nad založeným nového online obchodu alebo nejaký prevádzkujte dlhšie, no zisky nie sú podľa vašich predstáv, skúste sa zamerať na tri dôležité aspekty, bez ktorých nemôže žiadny online obchod fungovať a predávať.
Notebook položený v zelenej tráve

  1. SEO

SEO alebo optimalizácia pre vyhľadávače je prvým krokom k úspešnému online podnikaniu. Ak už e-shop máte, no doteraz ste v tejto oblasti nerobili doslova ani Ň, zmeňte to čím skôr. Nájdite si dobrú agentúru a choďte do toho. Pokiaľ obchod ešte len zakladáte, s optimalizovaním vaši stránok začnite ešte predtým, ako ho reálne spustíte. Verte, ak už zo začiatku bude na vašich stránkach prispôsobené všetko tomu, aby sa web dostal do povedomia ľudí, bude omnoho jednoduchšie zapracovať na tejto stránke veci.

  1. Tovar

To, že v online obchode musí byť tovar, je vám asi viac než jasné, otázkou však je, aký tovar. Ak chcete predávať, musíte zákazníkom ponúknuť niečo extra. Prečo by mali nakúpiť práve u vás? Sú to výhodné ceny alebo netradičný tovar? Alebo máte tú najrýchlejšiu dopravu na Slovensku? Alebo môžu zákazníci tovar bez problémov vrátiť alebo vymeniť za iný? Inak povedané, tovar, ktorý predávate a taktiež služby, ktoré sú s ním spojené, musia byť originálne, výnimočné a musia zaujať na prvý pohľad.Nákupná košík na obrazovke notebooku

  1. Plán

Keď zakladáte a je jedno, či ide o web s tovarom, službami alebo niečím iným, musíte myslieť dopredu a byť taktiež aktuálny. Sezónne ponuky neexistujú len tak, pre nič – za nič. Vznikli práve preto, aby oslovili ľudí v ten správny moment. Sezónne ponuky však nie sú tým jediným, čo potrebujete zahrnúť do vášho plánu. To, čo budete predávať a ponúkať o pol roka či dokonca o rok, musíte vedieť už dnes. Všetky zmeny, akcie iné veci, musíte mať jednoducho naplánované v dostatočnom predstihu.