5 pravidiel starostlivosti o pokožku


Ak trpíte suchou pokožkou, určite viete, že starostlivosť o ňu nie je najjednoduchšia. Na druhej strane aj mastnejšie typy pleti potrebujú svoje. Základom je kvalitná a správna kozmetika spolu so starostlivosťou.

pokožkä

1. Dostaňte sa jej pod kožu

Aby ste mohli svoju pokožku dostatočne hydratovať, potrebujete sa dostať do jej hĺbky. Hydratáciu potrebuje každý typ pokožky, nie iba tá suchá. Preto sa musíte postarať o to, aby boli vaše póry čisté. Cez ne totiž dovnútra dostane všetko, čo vaša koža potrebuje. Veľmi dobrým spôsobom, ako ich uvoľniť, je pravidelné drhnutie pokožky pomocou suchej kefky. Zvoľte si strednú tvrdosť a túto metódu aplikujte aspoň raz do týždňa. následne sa umyte a použite kvalitný, hydratačný krém.

2. Krém nie je jediným riešením

Ak potrebujete svoju pokožku poriadne vyživiť, nemusíte používať iba krém. Výborným riešením je napríklad olivový olej, alebo iné druhy olejov. Určite vás bude zaujímaj aj to, či. Odpoveď znie áno, aj nie. Pre suchý typ pokožky nenájdete asi nič lepšie. Mastnejšia koža však takúto extra mastnotu neocení.

3. Svoje robí aj voda

Tvrdá voda našej pokožke nerobí dobre. Ak teda taká tečie u váš doma, treba s tým čo najrýchlejšie niečo urobiť. Určite sa nezabudnite po sprchovaní poriadne nakrémovať. To však platí pri každom type vody.

sprcha

4. Vyživte ju z vnútra

Pokožka potrebuje aj starostlivosť z vnútra. Potrebné sú hlavne vitamíny, a to C, E a A, minerálne látky, správna strava a životný štýl, ku ktorému patrí aj šport. Mali by ste sa pravidelne zdržiavať na čerstvom vzduchu a v lete dopriať sebe i svojej koži dostatok slnečných lúčov. Nikdy však nezabudnite na kvalitný ochranný krém, ktorý vás ochráni pred možnými rizikami, ktoré vám pri opaľovaní hrozia.

5. Zdravé more

Ak sa počas leta vyberiete na dovolenku k moru, nezabudnite svoju pokožku vždy dôkladne opláchnuť od slanej vody. Tá je na jednej strane veľmi zdravá, no na druhej aj nadmerne vysušuje. Kvalitný krém si so sebou zoberte taktiež.