Ako vyzerať každý deň perfektne

Dokonalé líčenie nespočíva v niekoľkých vrstvách make-upu, ani v hodinách strávených pred zrkadlom v kúpeľni. Postačí vám na to pár skúsených ťahov, znalosť postupu a pár prostriedkov na jemné zdokonalenie sa.

rtěnka

Krém
Ako prvé naneste na umytú a suchú tvár denný krém. Pleť ho potrebuje. Dostáva dosť zabrať nie len vplyvom počasia, ale aj líčením a následným odličovaním. Denný krém si vyberajte podľa typu pleti, ktorá môže byť normálna, mastná, alebo suchá. Môžete použiť aj krém proti vráskam (ak si to váš vek vyžaduje), krém na citlivú pleť, hydratačný krém,…

Make-up
Odtieň make-upu by mal mať rovnakú farbu ako vaša pleť. Nanášajte ho až keď denný krém vyschne a vstrebe sa do pleti. Naneste ho na celú tvár – od korienkov vlasov až po krk a dekolt. Zosúladíte tak farebný tón pokožky a vaša tvár sa nebude farebne odlišovať od vášho krku.

kosmetika

Púder
Najlepší odtieň púdru by mal byť asi o stupeň bledší než make-up. Tmavší púder vám môže na tvári vytvoriť nepekné fľaky.
Nemusíte si prepudrovať celú tvár. Hlavnou úlohou púdru je, aby sa vám pleť neleskla. Veľa púdru nepôsobí dobre.

Zdravíčka
Teraz vaša tvár pôsobí ako jednoliaty celok, vyzerá tak umelo, neprirodzene. Na rad prichádza tvárenka. Pomocou nej si môžete opticky tvár zoštíhliť, zmenšiť nos a rozjasniť ju.

Líčenie očí
Idete do práce, nie na ples, preto radšej zvoľte decentnejšie farby, bledšie farby – rôzne odtiene rúžovej, hnedej a pod. Začnite od vnútorného kútiku oka. Tam naneste svetlejší odtieň. V polovičke viečka smerom von nanášajte tmavší odtieň.

Špirála
Špirálu naneste na riasy až po nalíčený očí. Najvhodnejšia je čierna, ale ak dávate prednosť inej farbe pokojne ju použite. Vyhnúť by ste sa ale mali extravagantným odtieňom.

pomůcky

Pery
Tak ako pri líčení očí aj tu platí pravidlo, že na denné líčenie je najvhodnejší jemný, svetlý, decentný odtieň. Nič tmavé, krikľavé alebo extravagantné. Použiť môžete aj lesk na pery.