Čo je to inžiniering?

Stavba rodinného domu nie je lacná ani jednoduchá záležitosť. Ak sa rozhodnete pre stavbu vlastného domu musíte si pripraviť dobré nervy a množstvo času na vybavovanie úradných záležitosti a vyhľadávanie informácií. Práve kvôli nejasným informáciám a veľkému množstvu nutných vybavovačiek sa čoraz viac ľudí rozhodne zveriť všetko do rúk odborníkom. Ide o profesionálov, ktorí majú s danými záležitosťami skúsenosti, dobré známosti na úradoch a presne vedia čo treba vyplniť, podpísať, odovzdať či zaplatiť.

pracovníci na stavbe

Všetko začína už na samom začiatku. ľudia mávajú problémy už aj s pozemkom. Váš pozemok nie je vedený ako stavebný? Nemáte prístup k pozemku? Agentúra zaoberajúca sa inžinieringom za vás vybaví potrebné dokumenty. Najväčšie vybavovania však začínajú pri samotnom dome. Ako prvé je potrebné vybaviť stavebné povolenie. Dôležité sú prípojky, s ktorými bývajú najväčšie komplikácie. Vybavenie elektriny, vody či kanalizácie nie je vôbec jednoduchá záležitosť. Všade musíte podávať žiadosti a zisťovať možné riešenia pripojenia.

plány domu

Cena za inžiniering.

Tieto služby agentúr samozrejme nie sú zadarmo. Vám to však ušetrí množstvo času a nervov. S agentúrou môžete byť kedykoľvek v spojení. Budú vás o všetkom informovať. Presnú cenu vám na začiatku nepovie nikto. Všetko záleží od množstva vybavovania. Cena sa odvíja aj od regiónu, kde sa rozhodnete stavať. Samozrejme v Bratislave si za inžiniering vypýtajú viac ako na Orave. Okrem ceny pre agentúru musíte však rátať aj s bežnými poplatkami za kolky a poplatky stavebným profesionálom. Aj keď inžiniering nie je pri stavbe domu nutný, mnoho ľudí sa rozhodne pre túto možnosť. V konečnom dôsledku agentúra za vás vybaví aj veci, s ktorými by ste samostatne mohli mať problém a na úradoch by ste nič nevybavili. Ušetrí vám to čas pri vybavovaní, čas na výstavbu domu ale aj financie.