LED profily, panely a lišty

Špecifickosťou LED svetiel je najmä ten fakt, že sú perfektnou alternatívou, v prípade že plánujete zabezpečiť osvetlenie netypických a menších priestorov, kam nie je možné vmontovať inakší typ svetla. Presne pre takýto účel slúžia LED profily, špeciálne https://www.ledprodukt.sk/170-specialne-led-profily vytvorené, aby sadli aj do takých miest ako sú napríklad šatníky, skrine, horné alebo dolné rohy miestností, stropy, steny, kuchynskú linku, kúpeľňu (okolie zrkadla), poličky, schodiská, vitríny a iné lokality.

LED panel kúpeľňa

Do takýchto profilov, líšt a panelov sa najčastejšie montujú LED pásy, ktoré slúžia na dekoračné účely, ale pokojne môžu poslúžiť aj na primárne svietenie. Vrátane základných teplotných odtieňoch bielej ich viete kúpiť aj v odlišných farebných prevedeniach. Najmodernejšie LED svetlá dokážu dokonca vytvárať farebné prechody, znižovať alebo zvyšovať intenzitu svietenia, poblikávať, či meniť rôzne ďalšie svetelné režimy. Prepínať jednotlivé režimy svetla, nastavovať jeho intenzitu, prípadne ho vypínať a zapínať, môžete vďaka ovládačom, určeným na diaľkové ovládanie a rovnako aj pomocou tabletu a mobilných zariadení, v ktorých je stiahnutá ovládacia aplikácia.

LED lišta zrkadlo

Prednosťami, akými sú tieto svetlá charakteristické, sú extra dlhá životnosť, nadpriemerná svietivosť, úspora spotreby elektrickej energie, vďaka čomu šetríte financie a bezpečné používanie bez jedovatých a otravných látok. Taktiež by sme mohli pokračovať tým, že LED lampy nevyžarujú negatívne žiarenie, nie sú závadné voči ľudskému zdraviu a zároveň ani ich používaním neškodíte planéte. S použitím panelov a líšt sú kryté pred vodou, vlhkosťou, prachom a inými nečistotami, čiže sa dokonale hodia napríklad do kúpeľne k umývadlu alebo do kuchyne ku kuchynskej linke, kde by im mohlo hroziť namočenie.

Vynímajúc vnútrajšku sa hodia aj von a do iných miest v exteriéri, pretože vedia odolávať poveternostným podmienkam a počasiu. Obzvlášť triviálne je aj ich zapojenie a náročnosť na starostlivosť. Pri správnom staraní sa o nich vydržia bez problémov a s pomerne silnou svietivosťou niekoľko rokov.