Historické autá prezidentov Spojených štátov amerických v rokoch 1909 až 1963

Prezident William Taft(1909-1913) bol prvým prezidentom USA, ktorý konečne prešiel zo železničných vagónov na automobily. V roku 1911 nariadil prestavbu stajní Bieleho domu na garáž. Kúpil štyri autá. Tieto tvorili počiatočnú flotilu prezidentských štátnych áut. Dva z týchto automobilov vyrobil Pierce-Arrow. Jedným z nich bolo motorové vozidlo Baker, zatiaľ čo štvrtým bol parný automobil White Motor Company (podobný tomu, ktorý používala tajná služba).limuzíina.jpg
 
Franklin D. Roosevelt(1933-1945) je prvým prezidentom, ktorý má prezidentské auto s „osobnosťou“. Jeho štvordverový Lincoln z roku 1939 bol špeciálne upravený počas obdobia druhej svetovej vojny. Bol vybavený nepriestrelným sklom, kovovým pancierovaním a dokonca samopalom. Toto „auto hodné“ Jamesa Bonda bolo prezývané Sunshine Special a začalo sa s trendom pomenovania prezidentského štátneho automobilu.
 
Harry S. Truman(1945-1953) si pre svoje štátne auto vybral Lincoln. Výrobcom prezidentských automobilov predchádzajúcej administratívy bol General Motors. Bohužiaľ, príbeh pokračuje, že General Motors odmietol poskytnúť vtedy prezidentskému Harrymu Trumanovi auto na svoju kampaň. Keď vyhral, ​​Truman udelil zmluvu o štátnom aute Lincolnovi namiesto General Motors.
 
Lincoln Cosmopolitan bolo nové prezidentské vozidlo.Bolo to veľké luxusné auto s kabrioletom. Ďalej upravené tak, aby obsahovalo ďalšie bezpečnostné prvky. Hotová verzia štátneho vozidla Cosmopolitan meral mohutných 6 metrov dĺžky a takmer 2 metre v šírke.americká vlajka.jpg
 
Dwight D. Eisenhower(1953-1961) pokračoval v používaní Lincoln Cosmopolitan, ale objednal miesto kabrioletovej strechy so strechou z plexiskla.
 
John F. Kennedy(1961-1963) prijal Lincoln Continental ako svoj štátny automobil. Lincoln Continental prezidenta Kennedyho, prezývaný ako X-100, má odnímateľnú strechu a hydraulický výťah navrhnutý tak, aby zdvihol zadné sedadlo, takže počas prehliadok bude prezident viditeľnejší. Toto sa, žiaľ, stalo kľúčom k úspešnému zavraždeniu prezidenta Kennedyho.