Bernie Sanders chce úplne zakázať policajtov pomocou techník rozpoznávania tváre od firiem ako Amazon.

Bernie zahrnul zákaz používania rozpoznávania tváre policajnými silami do nového plánu reformy trestného súdnictva uverejneného v nedeľu.
V pláne sa Sandersové dôvody sa príliš nezakladajú na zákaze technológie, ale kandidát Demokratickej strany 2020 povedal, že „zabezpečí zodpovednosť za vymáhanie práva a dôkladný dohľad“.Fotka policajného auta..jpg
Systémy na rozpoznávanie tváre, ako napríklad softvér spoločnosti Amazon Rekognition, sa už začínajú zavádzať niektorými orgánmi presadzovania práva v USA. Využívanie Rekognície bolo proti organizáciám pre občianske práva, expertom na umelú inteligenciu a dokonca aj k amazonským pracovníkom.
Vedci kritizovali poznanie za prejav hlbokej rasovej a rodovej zaujatosti. Dvojica vedcov uverejnila v januári novinu, v ktorej dospela k záveru, že Rekognition  vykazuje vyššiu mieru chybovosti u žien a ľudí s tmavšími tónmi pleti.
Matt Wood, generálny manažér umelej inteligencie Amazon Web Services, tlačil späť proti papieru a označoval ho za „zavádzajúci“, pretože vedci okrem iného používali zastaranú verziu softvéru.Fotka policajta..jpg
Okrem akýchkoľvek vlastných nedostatkov v softvéri sa objavili početné správy o policajných silách, ktoré sa snažia správne využívať software. Správa z Gizmoda z januára odhalila, že polícia vo Washingtone nemusela dodržiavať usmernenia AZ týkajúce sa používania ratingov dôveryhodnosti softwaru. PO z Orlanda minulý mesiac stiahla software z dôvodu technických problémov a nedostatku zdrojov.
Vedúci programu Privacy International, vedúci programu na podnikové vykorisťovanie, Frederike Kaltheuner, predtým pre The New York Times povedal, že chybné alebo nie, polícia by nemala používať rozpoznávanie tváre. „Keď to bude fungovať, premení to ľudí na identifikačné preukazy, keď to nebude riskovať obviňovanie nevinných, ktorí potom musia dokázať, že nie sú vinní,“ uviedla.