Hrôza z peňazí

Peniaze a hrôza z nich, to by mohla byť aj nejaká choroba.
A viete, že aj je?
Áno, je to takzvaná fóbia z peňazí. Neviem, kto ňou trpí, ale určite to musí byť veľmi zaujímavé s daným človekom. Fóbia z peňazí sa nazýva Chrometofóbia. Vraj sa vyskytuje vo veľmi malom množstvo, ale napriek tomu existuje. S takou fóbiou z pavúkov sa to nedá porovnať, tou trpí takmer každý druhý človek. Určite poznáte aj vy nejakého človeka, ktorý sa bojí pavúkov, ak to nie ste aj vy samy.chlapec pod polštáři.jpg
Neviem si predstaviť bežný život takéhoto človeka, ktorý má fóbiu z peňazí. Je to potom tak, že sa bojí aj s nimi platiť? V dnešnej dobe je to už pre nich určite ľahšie, pretože sa dá platiť aj debetnou a kreditnou kartou. V minulosti, keď to možné neboli, mali väčšiu smolu, pretože mohli jedine naliehať na výmenný obchod.
S fóbiami sa človek nerodí, ale postupom času si ich vypestuje a preto si dávajte pozor, aby ste nepochytili aj vy takúto zvláštnu fóbiu. Vaše okolie by vás nemuselo pochopiť tak dobre, ako keby ste mali len fóbiu z pavúkov alebo z niečoho bežnejšieho, čoho sa ľudia bežne boja.platební karta.jpg
 Ja sa napríklad štítim gombíkov. No, málokto o tom vie.. Svoje veci na oblečenie si vyberám bez gombíkov a tým pádom nemám problém. Väčší problém nastal, keď môj partner začal nosiť košele, ale vysvetlili sme si to. Dnes ma ešte pojeduje s týmito vecami, ale viac menej sa na takéto veci dá zvyknúť. Sú to veci, ktoré sa dajú odstrániť zo života, ale také peniaze.. No neviem, neviem, že by som mala osobného asistenta, čo by za mňa všetko platil? Viete, možno nemôže vlastniť ani peňaženku. A čo peniaze, ktoré im dajú ich príbuzní na sviatky? Musia byť v šoku, keď náhodou začnú nekontrolovateľne utekať pred obálkou s peniazmi.
Nech už je to ako chce, napíšte mi do komentárov, či ste sa s niečím podobným už niekedy stretli alebo, čo si o tom vlastne myslíte. Váš názor si rada vypočujem a uvidíme ako to vnímame my ľudia z rôznych uhlov.