Hudba

Tá ma zatiaľ ešte nikdy nesklamala. Uteší ma vždy, keď potrebujem, možno nie je až tak účinná ako už spomínaná rodina či priatelia, no aj ona má mnoho výhod. Napríklad dostupnosť, cena, práca, radosť alebo spájanie ľudí. Ak mi ešte stále neveríte, že hudba je to najlepšie hobby tu je presné vysvetlenie:

piano

  1. Dostupnosť.  Hudba je tak povediac všade dostupná. Možno si poviete, že také rádio alebo hudobný nástroj so sebou nemôžte nosiť všade, no nezabúdajte na ten najdôležitejší hudobný nástroj, ktorý máte. Váš hlas. Ten máte so sebou všade a aj keď si nemôžte pospevovať len tak rôzne na verejnosti, ešte stále si môžete spievať ako sa hovorí v duchu. A pritom niekedy to robíme úplne neúmyselne. Poznáte to, keď počujete nejakú veľmi dobrú pesničku a potom vám znie v hlave celý deň. A tak je hudba s vami všade.
  2. Cena.Ak si odmyslíme hudobné nástroje, ktoré sú už taký nadštandard, aj keď niektoré si v dnešnej dobe môžete dovoliť už za smiešnu cenu, hudba je zadarmo. Spievať si môžete takmer kdekoľvek a kedykoľvek alebo môžete počúvať hudbu a tá je dostupná takmer na každej platforme, kde nájdete každého autora.
  3. Práca.Hudbou si môžete aj zarábať. Je to veľmi náročné na začiatku, no ak máte hudbu naozaj v srdci a dáte do toho všetko a vydržíte to, uvidíte že výsledok sa dostaví. No ak čakáte slávu a peniaze, tak toto nie je pre vás.
  4. Radosť.A tá najdôležitejšia vec, hudba vám prináša radosť. Spomeňte si ako vás vždy hudba rozveselila, keď ste boli smutný, nahnevaný, či podráždený. Dokáže vás  naladiť na tú správnu vlnu a dokonca vás dokáže aj roztancovať. Hudba nepokazí žiadnu párty, či oslavu, naopak celú oslavu posunie na iný level.
  5. Spája ľudí.Či už ide o kamarátske spoločné konverzácia alebo snaženie sa nadviazanie kontaktu s cudzou osobou, hudba je vždy tá pravá téma.

kytara
Tak ako ste videli, hudba má mnoho pozitív a výhod. A pokiaľ chcete aby mala tak povediac lepšie účinky, odporúčam vám hudobný nástroj či hodiny spevu. Možno si len oprášite znalosti z mladosti, keď ste ešte navštevovali umeleckú školu a pokiaľ nie, nebojte sa a prihláste sa. Nezáleží na tom koľko máte rokov alebo či máte talent. Ide tu o to aby ste našli niečo čo vás napĺňa, niečo čo vás urobí šťastný a neskôr možno aj ostatných. A predstavte si ten úžasný pocit, keď zahráte pred vašimi blízkymi a im sa to bude páčiť a možno neskôr sa z vášho hobby stane aj práca.