Červená, zelená, modrá, žltá…

Farebné oblečenie je vec, ktorej sa mnoho ľudí vyhýba. Preferujú jednoduchosť a ľahkú kombinovateľnosť čiernej, občas v kombinácii s bielou alebo sivou.  Síce je pravdou, že tieto farby sa navzájom veľmi ľahko kombinujú, avšak podľa mňa by malo byť oblečenie viac ako len ľahko nositeľné. Oblečenie by malo slúžiť ako vyjadrenie vlastnej osobnosti, toho čo ten človek v sebe má a považuje to za typické pre seba. Verím tomu, že stále by ostalo zopár ľudí, ktorí by aj po splnení tohto kritéria chodili oblečení výlučne v čiernej. Som si však istá, že počet ľudí v čiernom by sa výrazne znížil.

oblečení

Osobne nerozumiem prečo sa niekto tak rád oblieka len do troch farieb. Existuje toľko možností a toľko rozličných farieb, že mi príde veľká škoda obmedzovať svoj šatník. V móde v tejto dobe neexistujú takmer žiadne pravidlá. Milióny vzorov, farieb, tvarov a prevedení, ktoré sa nachádzajú v obchodoch, priam kričia, aby sme ich nosili. Módny priemysel nás vyzýva k tomu, aby sme sa farieb nebáli. A nie len to. Trendy sú nastavené tak, aby sme sa chceli obliekať spôsobom akým to cítime.
Nebáť sa farieb, kombinovať a vyjadriť svoju momentálnu náladu. To je spôsob akým by sa oblečenie malo nosiť.

šaty

Druhou vecou však je, že naše oblečenie by nemalo byť vecou, ktorá by pohoršilo ľudí okolo nás. Veci, ktoré odhaľujú viac ako zakrývajú by mali ostať doménou tých ľudí, pre ktorých je to súčasťou zamestnania. Určite, aj polonahý outfit môže byť vyjadrením osobnosti človeka. Otázne však je, čo tým vyjadruje a či to je správne.

Móda je úžasná. Variabilná, farebná a takmer bez pravidiel. Obchody praskajú vo švoch, sú plné rôzneho oblečenia pre rozličných ľudí až by bola škoda to nevyužiť. Núkajú nám veľa rozličných možností. Stačí si len vybrať. Nebáť sa. Možno trochu vytŕčať. Cítiť sa dobre. Proste vyjadriť sa oblečením.