Ktoré okná sú najlepšie?

Ak sa pozrieme na stavby a domy okolo seba, vidíme, že každý dom má trochu iné vybavenie. A to napríklad z hľadiska okien. Iné rozmery, iný materiál, iný dizajn. Každý typ okien je v niečom originálny a majiteľovi prináša svoje oceniteľné stránky. Iné vlastnosti a výzor môžu poskytovať okná drevené, iné plastové a iné zas napríklad hliníkové.

Ak by sme sa mali najskôr venovať tej najčastejšej voľbe, začali by sme plastovými oknami. Je to už viac menej zaužívaná klasika s dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami, životnosťou cca 30 rokov a pomerne nenáročnou údržbou. Z hľadiska rôznorodosti dizajnu a prevedenia na mieru však veľa možností neposkytujú.

  • Plastové okná sa však v súčasnosti ľúbia kombinovať s drahým hliníkom.

Drevené okná vyzerajú sympaticky a tak povediac naturálne. Vytvárajú v domove prírodnú atmosféru a obzvlášť sú vhodné napríklad na rekreačnej chatke. Ich dizajn ale so sebou prináša jednu nevýhodu- náročnú údržbu, slabšiu odolnosť (a nižšiu životnosť) a napriek tomu pomerne vysokú kúpnu cenu.

Opustený dom, okno

Pokiaľ však naopak hľadáte odolný a univerzálny materiál s najvyššou životnosťou (80 až 100 rokov) a jednoduchou údržbou, vašim favoritom budú hlinikove okna LMmont.sk. Hoci sa typy hliníkových okien radia k cenovo náročnejšej voľbe, tak aj napriek všeobecne vyššej cene sa stávajú u spotrebiteľov populárne.

  • Sú favoritom pre tých, ktorí hľadajú okná s najvyššou životnosťou a odolnosťou, ale rovnako tak pre tých, ktorí hľadajú univerzálne dizajnové riešenia pre svoj dom.

Posteľ, veľké okno

Predovšetkým sú vhodné pre záujemcov o veľké či svojim tvarom atypické rozmery okien. Skrátka pre tých, ktorí sú chcú nechať vyrobiť originálne okná na mieru. Hliníkové rámy v takomto prípade môžu byť štíhle a nenápadné, zato ale spoľahlivo udržia aj ťažké a resp. väčšie sklenené výplne. Takéto prevedenie potom dopraje svojim vlastníkom štýlový vzhľad, bohatý prísun svetla do interiéru a perfektný výhľad na okolie.