Led osvetlenie ako ho nepoznáte

Vhodné osvetlenie do vášho jedinečného interiéru je práve led pásmi. Predstavujú obvykle ohybný pásik, na ktorom sú pripájané takzvané malé led diódy. Led pásy sú vďaka svojej konštrukcii veľmi dobre ohybné a hodia sa pre osvetlenie aj takých miest, kde by sa iné osvetlenie neosvedčilo kvôli svojej unikátnej veľkosti. Vynikajúcou a úžasnou vlastnosťou je to, že je ich možné strihať aj obyčajnými nožničkami na strihanie alebo manikúrovými nožničkami na vyznačených miestach. Viete si ho jednoducho nalepiť na pripravený a vyčistený povrch. Povrch, kde budete montovať a lepiť osvetlenie musí byť čisté, odmastené a hladké.

led-ziarovka-18w-studena-biela-smd2835-e27

Led pásy držia vynikajúco na nábytku a plastovom alebo keramickom podklade. Napájanie takéhoto jednoduchého led pásu stačí pripojiť k prvému segmentu a rozsvieti sa hneď celý led pás. Samozrejme nezabudnite zaizolovať spájkový spoj. Použite k tomu zmršťovaciu dutinku alebo silikón. Ak led pás budete využívať väčšinu dňa, určite použite na napájanie silnejší zdroj s rezervou aj desať percent z vypočítanej hodnoty. Samotná inštalácia led pásov je naozaj veľmi jednoduchá a zvládne ju aj najväčší antitalent na takúto prácu. Pri výbere a kúpe vhodného led pásu a led svetla dajte pozor na jeho svietivosť.

led 2

Na väčšine led ovládačov k led svietidlu máte možnosť svetlo aj stlmiť. Ak kupujete led pás, voľba napájacieho zdroja je veľmi dôležitá. Ak ho chcete mať dlhú dobu na dlhodobú prevádzku, zvoľte napájací zdroj s väčším výkonom. U každého jedného led pásu je uvedený príkon na meter výrobcom. Podľa toho sa riaďte. Kúpu nepodceňujte a nehovorte si, že veď je to len led pás na osvetlenie alebo podsvietenie. Uvedomte si, že aj takýto obyčajný tenký alebo farebný led pás na osvetlenie miestnosti vám bude vytvárať príjemnú atmosféru vášho domova, kde sa vaša rodina bude cítiť naozaj úžasne a príjemne.