Móda podnikateľa

Ako by mal vyzerať podnikateľ či podnikateľka? Každý sa zaoberá tým, aké vlastnosti by mal mať. Ako by mal na ľudí pôsobiť, aké by mal mať vzdelanie a čo je na podnikaní najlepšie či naopak najhoršie. Ale podnikanie, to nie je len vec, s ktorou obchodujete a ktorou sa zaoberáte. Podnikanie ste aj vy sami. A práve to je dôležité. Hlavne vtedy, keď chcete na niekoho urobiť dojem. Lenže vy by ste mali myslieť aj na to, že urobiť dojem nie je také ľahké. A práve preto existuje množstvo rád, ako by sa mali podnikatelia obliekať. Nie je to len o tom, že máte na sebe niečo drahé. Musí to mať šmrnc. A musí to vyzerať tak, ako keby ste sa tak obliekli nenútene. Žiadne nadraďovanie nad druhých ľudí. To vám určite nepomôže.
tým lidí
Každý podnikateľ by mal mať oblek. Každá podnikateľka by mala mať kostým.
Na obchodné schôdzky sa tieto dve alternatívy hodia určite najviac. Niet sa čomu čudovať, predsa musíte vyzerať dobre v každej situácii. Ale keď ide o niečo takéto, je fajn, keď máte niečo formálne a maximálne asexuálne. Chcete predsa pôsobiť profesionálne a nie lacno. Vždy dbajte na to, aby ste vyzerali nad vecou a upravene. Ak to tak nebude, klient si bude myslieť, že to neberiete dosť vážne. A to predsa nechcete.
muž s tabletem
Nebuďte vyzývavý/ vyzývavá
Toto platí hlavne pre ženy. Je dôležité, aby ste boli pekne upravená, ale na druhej strane prílišná vyzývavosť je vždy viac na škodu ako na úžitok. Buďte sama sebou a nedajte sa odradiť. No nedávajte na seba nič vyzývavé a ani sa neskúšajte zakryť za výrazný make-up. Ženy si o vás budú myslieť, že ste falošná a chlapi sa vás budú báť. A to rozhodne nie je to, čo by ste ocenili, nemáme pravdu?
V každom prípade sa snažte byť sám alebo sama sebou, nech sa deje čokoľvek. Buďte úprimný a vždy upravený. Uvidíte, že to je zárukou úspechu. Vaši klienti a aj zamestnanci to na vás budú vidieť a to je hlavné.