Novinky a aktuálnosti z webu

Určite sa všetci zhodneme na tom že web je slobodný priestor, na ktorom sa môžeme dozvedieť veľa nových a aktuálnych informácií. Forma novín či dokonca časopisov a televízie zaniká, pretože všetky aktuálne informácie a okrem toho i ľubovoľnej zábavy takmer bez reklám, nájdeme na internete formou webových stránok. No v tomto článku sa chcem venovať hlavne tým aktuálnym informáciám, ktoré momentálne na webe nájdeme. Pokúsim sa vybrať niektoré zaujímavé, ktoré Vás dúfam zaujmú. Pomocou webu napríklad aj ja teraz, môžem šíriť určité aktuality a informácie zasa ďalej medzi Vás.
papírové bankovky
V Brazílii rozhodol súd o tom, že homosexualita sa dá liečiť!
Týmto rozsudkom vlastne možno nechtiac súd povedal, že sa teda jedná o chorobu a nie vrodenú sexualitu. Ako si viete predstaviť, množstvo ľudí to rozčúlilo a zorganizovali protestný pochod. Išlo o pochod v Rio de Janeiro a sudca vlastne porušil zákon starý dvadsať rokov ktorý vraví o tom, že homosexualita nesmie byť považovaná za chorobu a teda psychiatri sa ju nemôžu pokúsiť liečiť. Podľa porušeného zákona sa na túto orientáciu má hladieť ako na vrodenú a prirodzenú a nie ako na nejakú duševnú poruchu. Súd však rozhodol a zrejme bude možné pozerať na vec ako na chorobu, teda ľudia s touto orientáciou, pokiaľ ju priznajú, budú liečení, alebo aspoň im liečba bude doporučená.
chodec a hory
Nový zákon o reflexných prvkoch žiaľ nezanechal pozitívne výsledky.
Zrejme sme si skoro všetci vedomí nedávno schváleného zákona, kedy chodci musia nosiť reflexné prvky. Hlavne pokiaľ sa blíži tma a horšia viditeľnosť. Za nedodržanie tohto príkazu už niektorí ľudia dostali i pokutu. No žiaľ, pozitívne výsledky sa nedostavili. Podľa štatistík je úmrtnosť chodcov na cestách takmer rovnaká, než pred vydaním tohto zákona.
policie se štíty
V Poľsku vznikol zákon, ktorý starým ľuďom berie penziu
Akou cestou ukázať, že práve dnešné „demokratické“ zákony sú slobodné a každému občanovi doprajú pohodu? Ako ukázať, že sú lepšie než za komunizmu? No predsa tým najblbším, no pritom ukážkovým spôsobom, kedy sa „demokracia“ ukázala v pravom svetle. Poľským občanom, ktorí kedysi mali čo i len niečo spoločné s komunistickou stranou, ak ju čo i len reprezentovali športom, strhnú podstatnú časť z penzie.