Ovládate cudzí jazyk?

Je jasné, že žiadne dieťa nie je nadané úplne na všetko. Každý máme svoje prednosti a aj svoje nedostatky. Občas jednoducho musíme uznať, že nám niečo nejde alebo, že by sme mohli v niečom pridať, aby nám všetko vychádzalo. Je to pochopiteľné. Niektoré predmety sú však omnoho dôležitejšie, ako tie ostatné. Ako však nastaviť priority? Nielen svojmu dieťaťu, ale aj sebe. Čo je v živote dôležité? Podľa nášho názoru sú to jednoznačne cudzie jazyky. Vo všeobecnosti platí, že koľko jazykov vieš, toľko raz si človekom a verte tomu, že to tak skutočne je. Keď sa naučíte cudzie jazyky, môžete si byť istý tým, že sa vo svete nestratíte.

kniha
 
K tomu by ste mali viesť aj vaše dieťa. Možno mu nevyhovuje učiteľka angličtiny a možno na ňom nemčinárka doslova sedí.
To však nie je dôvod, aby na ten konkrétny jazyk zanevrel, nemyslíte? Je dôležité, aby sa vedel dohovoriť v čo najväčšom množstve jazykov. Keď sa tak stane, má aj omnoho lepšie uplatnenie. Je však jasné, že nie každý má na to, aby vedel cudzí jazyk. Niekomu to jednoducho nejde do hlavy tak rýchlo, ako by si predstavoval. To však vôbec nie je prekážka. Dôležité je, aby ste vedeli svoje dieťa správne motivovať.

učení
 
Taktiež nie je na škodu, keď sa pri ňom niečo priučíte aj vy. Prečo by ste sa nemohli? Predsa len, časy, keď ste chodili na školu sú už dávno za vami a my teda nevidíme dôvod, prečo by ste sa na cudzie jazyky mali vykašlať.
Každý ich možno podceňuje, no verte tomu, že cudzí jazyk sa vám zíde úplne vždy. Myslite na to, pretože ide o vás, ale aj o vaše dieťa. Skúste naň občas prehovoriť aj po anglicky. Taktiež funguje, keď všade nalepíte lístočky so slovíčkami. Napríklad aj takým štýlom, že nalepíte na dvere anglický výraz door, na stenu zase wall a na stoličku chair. Takýmito bežnými vecami môžete svoje dieťa priučiť jazyku. Neskôr mu môžete občas pustiť rozprávku po anglicky a uvidíte, ako rýchlo to pôjde.