Základy programovania v HTML jazyku

Základom, aby ste sa mohli začať učiť je mať k dispozícii notebook alebo počítač. Tým, že čítate tento článok, notebook alebo počítač máte. Ak nie, tak sa k nemu rýchlo presuňte a spoločne sa niečo naučíme, ak teda samozrejme máte záujem. Ale nemusíte sa báť, nebude to nič zložité.

programování

Najlepšie bude, keď si na ploche vytvoríte nový priečinok s názvom napríklad webstránka. V ňom si otvorte nový textový dokument. Uložte ho s názvom napríklad moja webstránka. Potom ho znova otvorte a dajte si znova ulož ako. Teraz si tam ale zvolíme ten istý názov a prepíšeme skratku txt na htm a dáme uložiť ako všetky typy súborov. Tak sa nám to bude dať otvoriť a skontrolovať ako naša webstránka vyzerá.

data

Keď máme toto hotové, vrátime sa do textového dokumentu a napíšeme.Každý tag musí byť ukončený, preto vynecháme zopár riadkov a napíšeme . Medzi tieto dva tagy budeme písať svoj zdrojový kód webstránky. Lomítko znamená ukončenie.

Pod prvý tag napíšeme ďalšía to znova ukončíme  . Pod to znova napíšeme nový taga ukončíme ho . Každý tag do nového riadku.
V riadku, kde mámesi klikneme a stlačíme ENTER . A ideme vytvárať nadpis okna. Ak neviete, čo je to stačí, keď to urobíte a potom si otvoríte druhý folder, ktorý má za bodkou html. Napíšeme napríklad: Toto je moja prvá webstránka.

Preklikneme sa dodáme ENTER a píšeme nadpis svojho článku: bude tam h a číslo od 1 po 6. Pričom 1 je najväčšie písmo a 6 najmenšie písmo. Takže to bude vyzerať napríklad takto:
web

Moja prvá webstránka. Takto si môžeme vyskúšať všetky veľkosti písiem.
Ak chceme medzi nadpismi vynechať riadok, nestačí dať ENTER, ale musíte použiť tag:
. Je to od slova break.
Myslím, že na začiatok to stačilo a nabudúce sa naučíme niečo viac. A teraz sa môžete pozrieť ako zatiaľ vaša stránka vyzerá.