Nákupy
Prečo sa oplatí nájsť si čas na raňajky?

Prečo sa oplatí nájsť si čas na raňajky?

Fakt, že zdravé raňajky sú základom úspešného dňa a našej kondície, o tom sme už niekoľkokrát počuli a určite je na tom kus pravdy. Je to zároveň dôvod, prečo sa stále viac ľudí snaží túto podstatnú súčasť nášho dňa nevynechať. Zistili, že na tento ranný zdroj energie si predsa len dokážu nájsť čas a nakoniec sa im to oplatí. Fakt, že sú posilnení a lepšie pripravení na celý deň, to je iba jeden z ďalších pozitívnych vplyvov raňajok.

zdravé<a href= raňajky, chlieb“ data-rich-file-id=“33891″ src=“https://rohnisch.sk/wp-content/uploads/zdrav%C3%A9%20ra%C5%88ajky,%20chlieb.jpg“>

Pozrime sa preto na dôvody, prečo sa oplatí raňajkovať aj vám:

Tak začnime dôvodom, aký sme už načrtli. Je to predovšetkým potrebný zdroj energie a to najmä v prípade, ak vás čakajú povinnosti, čo je z hľadiska práce asi každodennou súčasťou. Zdravo sa naraňajkovať je takisto faktorom, ktorý vám pomôže spoľahlivo zahnať hlad až do obeda, resp. do obedňajšej prestávky. Vyhnete sa tak zbytočnému maškrteniu, ktoré vedie akurát k zbytočnému priberaniu.

A tu sa náčrtom dostávame k ďalšiemu dôvodu, a tým je štíhla línia. Pri udržiavaní štíhlej línie alebo pri snahe schudnúť si automaticky myslíme, že čím toho menej skonzumujeme, tým lepšie. V prípade raňajok to však neplatí, pretože práve s nimi dokážeme pravidelne naštartovať metabolizmus. A ako vieme, rýchla funkčnosť metabolizmu je pri diétach kľúčom k úspechu.

raňajky v posteli

Vďaka raňajkám budete mať vyvážené stravovacie návyky. Vyhnete sa teda tým extrémom, ktoré spôsobujú dlhé prestávky medzi jedlom. Vyhnete sa takzvanému „vlčiemu hladu“ a tomu, že ráno síce nič nezjete, no po niekoľkých hodinách to potom doženiete aj s úrokmi a v podstate budete jesť viac, než je pre vás zdravé.

S raňajkovaním zároveň môžete naštartovať pestrejšie stravovanie. Ľudia, ktorí sa zaoberajú zdravým stravovaním nevynechávajú ranné porcie, v ktorých sa snažia pravidelne prijímať zdravý prísun živín ako najmä bielkovín, minerálov a vitamínov.