Sklenené dvere- pozor na farby v interiéri

Po prečítaní nadpisu k tomuto článku, možno úplne nechápete. Nebojte sa nič, všetko vám pekne a pomaličky vysvetlíme. Sklenené dvere LMmont do interiéru prepustia omnoho viac svetla. Preto ho opticky zväčšia a ukážu jeho skrytí možnosti. Viac svetla, však znamená i to, že priestor bude omnoho svetlejší. Presvetlené a veľké priestory, sa ním môžu na prvý pohľad javiť ako priam dokonalé. AJ v tomto smere však platí, že všetkého veľa škodí. Obývacia izba ladená do čiernych a bielych farieb s veľkými presklennými dverami

Laďte ich do tmavšia
Ak budete mať v izbe, vyslovene veľké sklenené dvere, siahnite po tmavších farbách v interiéri. Hovoríme ako o stenách, tak o nábytku, kobercoch či podlahách a iných doplnkoch v miestnosti. Svetlými farbami, by ste vytvorili veľmi neútulný dojem. Vhodné je taktiež tmavé drevo. S ním už ale zlaďte o čosi svetlejšie farby na stenách či na nábytku.

Pozor na bielo-čiernu:Bieločierna kombinácia je samostatnou kategóriou. Môžete ňou priestor vyzdvihnúť, no i naopak, úplne potopiť.

Pohrajte sa s prírodou
Jednou vecou je, že priestor ladený do tmavších farieb, bude s veľkými sklenenými dverami pôsobiť lepšie. Má to však ale ešte jednu výhodu. Dvere obklopené tmavými odtieňmi vyniknú omnoho lepšie. Vynikne najmä to, čo je za nimi. Teda zelená tráva, stromy alebo iné pekné prírodné scenérie. Ak budete dvere orientovať tým správnym smerom, môžete nimi vytvoriť živý obraz vo vašej obývačke. Oranžová, červená, čierna a modrá farba na stene

Menšie dvere a svetlé farby
Ak si zaobstaráte dvere klasických rozmerov, teda tie so šírkou do deväťdesiat centimetrov, v miestnosti môžete pokojne použiť aj svetlejšie farby. Nedá sa však povedať, kedy je to ešte v poriadku a kedy ísť do tých tmavších. Musíte sa na danú miestnosť pozrieť a všetko zladiť podľa svojho vkusu. Hlavne sa s ničím neponáhľajte. Po namontovaní sklenených dverí, v miestnosti pár dní normálne fungujte. Takto najlepšie zistíte, aké farby budú vhodné a aké, nebudú vhodné naopak vôbec.