Ako na nás vplýva cestovanie?

Sme kreatívnejší. Spoznávanie nových miest, obyvateľov, kultúr a nových situácií nás núti k tomu, aby sme hľadali nové spôsoby či už riešenia problémov alebo nové spôsoby premýšľania. Navyše, už len premýšľanie a plánovanie nás robí nápaditejšími. Ak necestujeme sami, o to viac, pretože prispôsobiť cestu ďalším desiatim ľuďom je predsa len namáhavejšie a núti nás to k nápaditosti a kreativite.
Sme otvorenejší. Napríklad novým nápadom, myšlienkam, cieľom. Spoznávanie nových ľudí nás k tomu podvedome vedie. Ak spoznáme kultúru, kde sa niečo robí inak, akosi ju začneme akceptovať, pretože sme len návštevník. Napokon sa staneme otvorenými voči novým jazykom a kultúram a všeobecne k životu. Pretože žiť sa nemusí len tak, ako to poznáme my…

turistika.jpg

Sme samostatnejší. Najmä, ak cestujeme sami. Vtedy sa dostávame do situácií, ktoré si vyžadujú triezve uvažovanie a riešenie daných situácií a okolností. Stávame sa zodpovednejšími a uvedomujeme si, že sme tu len my a je na nás, ako sa postavíme zoči-voči danému problému.
Sme šťastnejší. Niekto možno nájde šťastie doma vo svojich záľubách a nepotrebuje cestovať a spoznávať nové krajiny. Nikto, kto má túlavé topánky, to vidí inak. Spoznávanie ho robí šťastnejším, vyrovnanejším, ale i pokornejším.

cestování autem.jpg

Domov sa vracia s pokojom na srdci a vie, že o polroka vykročí na dlhú púť opäť. Cestovaním získavame nové skúsenosti, zážitky, nové priateľstvá a možno i lásky. To všetko nám prirodzene v živote vytvára akúsi spokojnosť. Vyplavujú sa nám do tela endorfíny zabezpečujúce pocit šťastia a blaženosti. Ten, koho to ťahá mimo jeho domova, by určite mal vyraziť, lebo len tam nájde to, čo mu celý čas chýbalo.
Menej sa bojíme. Čím viac testujeme svoje hranice a snažíme sa vyjsť zo svojej komfortnej zóny, tým lepšie pre nás. Začiatku sú vždy ťažké v akejkoľvek sfére nášho života. No časom sa staneme odolnejší a problémy, ktoré na nás číhajú, zvládame oveľa lepšie ako na začiatku. Cestovanie nás posilňujeme nie len zvonku, ale najmä zvnútra. A za to to predsa stojí, nie?