Mať doma športovca je náročné

Naše deti sú pre nás všetkým. Už od malička ich vychovávame s láskou a starostlivosťou. Urobíme všetko, čo im vidíme na očiach a želania splníme skôr, ako ich vyslovia.
Je na nás, ako ich vychováme, pretože to ich formuje a dáva základ do budúcna. Jedným z vynikajúcich spôsobov, ako formovať naše dieťa je vypestovať v ňom lásku k športu. A od malička ho k tomu viesť. Je to dobré nielen pre jeho zdravie, ale i psychický vývoj.

sourozenci

Mať doma športovca je však náročné aj pre rodičov, či už materiálne alebo z časového hľadiska a  stojí to veľa úsilia. Dieťa treba nosiť na tréning, zabezpečiť mu potrebné veci, ktoré k danému športu potrebuje, či už hokejovú výstroj, futbalovú, prípadne plaveckú, alebo inú.

Zároveň ho podporovať, zúčastňovať sa na akciách športového klubu, pretekoch, zápasoch, vedieť dieťa pochváliť za dobré výkony, ale i pokarhať za tie odfláknuté.
Dať svoje dieťa na nejaký šport je však i finančne veľmi náročné. Samozrejmosťou je, že dieťa sa o to musí zaujímať, pretožedať ho na šport, ktorý naplňuje len vaše predstavy a ambície nie je správne.

V súčasnosti sú v najväčšom kurze športy ako hokej, futbal a tenis. Niektorí rodičia by chceli vidieť vo svojom potomkovi nového Gretzkého, či  Messiho,  prípadne Djokoviča. Ak to nepreháňajú a doslovia neotrávia dieťaťu život, je to prirodzené, každý rodič o tom sem tam sníva.
Ale i ostatné zaznávané športy(zaznávané pretože sa o nich toľko nepíše a netočí toľko peňazí) ako sú trebárs plavecké športy ako plávanie a vodné pólo, atletika a ďalšie.

fotbal

Stojí to veľa síl a odriekania aj zo strany dieťaťa, pretože trénovať dvojfázovo ako napríklad plavci je náročné. Mladý organizmus to však zvládne.
Horšie je to už niekedy z argumentovaním,  prečo musí ráno o piatej vstávať a ísť na tréning, kým spolužiaci ešte spia. Ale dá sa to zvládnuť.
Je výborné ak dieťa športuje za nejaký klub. Je v spoločnosti rovesníkov s podobnými záujmami  a nemá čas na veci, ktoré sú v dnešnej dobe už u teenagerov bežné ako sú ako sú cigarety, alkohol a bohužiaľ aj drogy.
Podporujte u pestujte u svojho dieťaťa lásku k športu.I keby sa v budúcnosti športu nevenovalo profesionálne, určite mu to niečo dalo a možno aj váš potomok bude svoje ratolesti vychovávať v podobnom duchu.