Kvalitu spánku podporí správny vankúš

Kvalitný spánok a správny matrac sú v priamej úmere a ovplyvňujú prebúdzanie, kvalitu dňa a intenzitu oddychu. Moderný spôsob života nám prináša viac stresu ako kľudu, pohybový aparát je čoraz menej namáhaný, svalové aktivity sú na tom podobne a výsledkom je ochabnutie podporného a kostrového svalstva.

Preto je dôležité uvedomiť si svoj vlastný životný štýl, či ste kancelársky typ alebo či ste aktívny športovec, takisto je dobré poznať svoju najčastejšiu polohu v spánku a samozrejme musíte vziať do úvahy aj Váš zdravotný stav a celkovú fyziognómiu.

bedroom-2288559_640

V ponuke najlepsie matrace nájdete všetky typy matracov – pružinové aj sendvičové s latexom a gumo kokosom, prípadne s penou, rôzne možnosti tvrdosti matracov, rošty pod matrace, viaceré povrchové úpravy matracov, rozmery a výšky matracov.

Spoločnou vlastnosťou celej ponuky je kvalita čisto prírodných materiálov, ortopedický efekt, protialergický charakter, jednoduchá údržba a elegantný prepracovaný dizajn.

Pre typy, ktoré spávajú na boku a sú skôr administratívne založení, majú primeranú hmotnosť sú vhodné matrace mäkšie, ktoré sa prispôsobia chrbtici a nie veľmi vyšportovanému svalstvu, vytvoria pružnú podporu pre uvoľnenie a zaborenie sa do matraca.

Naopak pre športovcov, aktívnych ľudí s dostatkom pohybu, alebo pre skupinu ľudí s ľahšou nadváhou sú vhodné tvrdšie matrace, ktoré vytvoria pevnú oporu kĺbom, svalstvu a celej chrbtici.

Ortopedický efekt celej kolekcie matracov je podporený lekármi, ortopédmi a pediatrami a zákazníkovi prináša úľavu pre celé telo po namáhavom a sčasti aj nezdravom spôsobe prežívania reality.

bed-5054985_640

Pri voľbe výšky a rozmerov matraca vždy uvažujte o doporučení – minimálne jedna až dve tretiny matraca by mala ostať zapustená do rámu postele a zvyšok ho môže presahovať. Častá dilema, či veľký matrac do manželskej postele, alebo dva menšie, voľba odborníkov sú dva menšie, manipulácia a udržiavanie je výrazne jednoduchšie.

Široké možnosti výberu kvalitných materiálov, pamäťovej peny, pružín, použitých vnútorných taštičiek, ich usporiadania, roštov, snímateľných poťahov, rozmerov v spojení s kvalitou ortopedického efektu Vám uľahčia rozhodnutie výberu najlepšieho matraca.