Sprchové kúty a zásteny sú opäť IN

Vedeli ste o tom, že súčasný trend, akým sú sprchové kúty a sprchové zásteny bol v minulosti doménou pre tých, čo nemali dostatočne veľkú kúpeľňu? Teda skôr, než o nasledovanie moderného trendu, išlo vtedy o „znúdzecnosť“. Dnes je však situácia trochu iná a moderné sprchové kúty sa tešia rastúcej obľube. Spoločne s nimi aj estetická sprchova zástena https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklene-sprchove-kuty/sprchove-zasteny/, ktorá sa stáva dominantným bodom z hľadiska praktického a štýlového dizajnu.

V prípade sprchových kútov dnes navyše máme na výber zo širokej ponuky. Rôzne prevedenia, pričom každé z nich dokáže poskytnúť svoje oceniteľné kvality. Záleží hlavne od konkrétneho človeka a jeho priestoru, ktorá možnosť alebo alternatíva by pre neho bola najvhodnejšia.

kvapky na skle

Zamerajme sa napríklad na tvary, kedy sú vo všeobecnosti najznámejšie:

  • Štvorec, obdĺžnik a polkruh, pričom poznáme aj rohové sprchové kúty, prípade ďalšie, čo sú zasa typické asymetrickým tvarom.

Súčasťou sú takisto dvere, kedy máme na výber, či sa rozhodneme pre ľavé alebo pravé a súčasťou väčšiny kútov sú tiež šikovné vaničky. Tie ale niekedy nemusia byť pravidlom, hlavne ak vravíme o známom prevedení WALK IN.

sprchový kohútik

Čo treba zvážiť a na čo si dať pozor, aby bol efekt dokonalý

Predtým, než sa pre niektorý typ rozhodnete je však vhodné zvážiť niekoľko faktorov. Úlohu zohráva veľkosť vášho priestoru a celkovo fakt, či sa konkrétna voľba dokáže prispôsobiť dotyčnému okoliu. Myslite na to, že sprchový kút bude viditeľným stredobodom kúpeľne, čo sa výrazne podpíše pod jej vizuálny štýl. Pokiaľ máte tieto veci premyslené, je následne radosť vyberať, no tu sa oplatí spomenúť, aby ste v prípade záujmu nezabudli dokúpiť aj potrebné príslušenstvo, akým sú hlavne zmienené vaničky.

V súčasnosti sa ale aj tieto veci dajú prehľadne, spoľahlivo a komfortne vybaviť cez internet. Môžete navštíviť e-shop nebáť sa spýtať na každý potrebný detail prostredníctvo četu (chat).